(Ne)zarábaš len keď spíš

Nadpis neklame. Niekto zarába aj keď spí a niekto zarába len keď nespí. Je to tak. Nebudem na tom nič meniť, ale skúsim ukázať – opísať ako sa dá zarábať keď máš svoju vlastnú web stránku,
a ako pomocou nej niečo zarobíš. Nečakajte zárobok 500 eur mesačne a viac za chvíľkovú prácu. Tak to nefunguje. Ak to u niekoho funguje, dajte tip.

Affiliate marketing o čom bude dnes reč, resp. článok je spôsob predaja výrobkov a služieb s využitím ďalšieho sprostredkovateľa.
Je to forma online reklamy, pri ktorej obchodníci ponúkajú prevádzkovateľom webov, tzv. affiliate partnerom, finančnú odmenu za privedenie návštevníka, ktorý na webových stránkach predajcu
vykoná nejakú činnosť (napríklad nákup výrobku, služby, zaregistrovanie sa, niekedy stačí ak zákazník vôbec na stránku príde a pozrie si ju a pod.).
V slovenčine sa affiliate marketing často označuje ako provízny predaj, čo nie je úplne presné, lebo odmena sa nemusí vždy vyplácať len za sprostredkovanie predaja, ale aj za inú činnosť.

Toto presne nájdete o affiliate marketing na wikipédii.

Ako začať s affilom? Jednoducho, treba začať, vytvoriť linky a budovať obsah na svojom webe. Potom to celé prepojiť a máte hotový prvý krok. Na tomto blogu mám nastavený affil, na čo konkrétne nepoviem, ale idem krok za krokom. Možno to bude trvať mesiace, kým príde prvá objednávka cez “affilate link” ale príde, treba len vydržať.