o mne

Narodený v Československu, od malička nezbedník, neskôr asi fajn chalan s pozitívnym prístupom k životu. Či chcete alebo nie, 99% času som stále usmiaty, vysmiaty, dobrá nálada a len pozitívna energia – a to len preto aby som nasral ostatných alebo žeby nie? Ak by aj nie, tak vtip.sk jeden z mojich projektov, na ktorých som sa učil robiť weby.

Na internete od roku 1999 vďaka modemom od Microcomu, dialup od slovenských telekomunikácií (neskôr rozbal.to od slovanetu) a potom mikrovlna od i4u. Ach, kde su tie časy vytáčania aby som si mohol pozrieť niečo na internete (dnes máme internet na dlani v mobiloch – revolúcia).
Prvá vlastná doména brajen.sk (vďaka Markel), neskôr sa pridala ďalšia brian.cz (registroval som cez webpriestor.sk alebo pes.cz) a potom prišli domény a domény. Celý svet sa mi točil okolo nich. K doménam som pridal šport, tiež ešte v roku 1999 som začal robiť bojové umenie Taekwon-Do (ďakujem majster Karwandgar). Dnes som držiteľ 6.danu SVK-6-1002 (čierny pás) v Taekwondo ITF.
Ono nebol to môj prvý šport, pretože som hrával futbal od 6-tich rokov. Dnes futbal sledujem ako fanúšik Manchesteru United a občas si ho rád zahrám s chalanmi v telocvični alebo na nejakom turnaji…

Webstránky som začal robiť v roku 1999 (ďakujem Bobík) a postupne som sa začal učiť všetko ohľadom toho. Prvé zákazky na seba nenechali dlho čakať, ako základ mi stačili klasické html stránky, neskôr sa pridali péhapéčka. V css som guru veru nebol, ale časom prišlo aj to. Dnes už všetko robím cez/na WordPresse. A ako sa hovorí, nedám naňho dopustiť.

K html, php (ďakujem PJ a RoJa), css a podobne sa skôr či neskôr musela pridať aj nejaká ta databáza a tak prvé kontakty boli s mySQL a potom už to išlo samo.

Dnes není dňa aby som niečo nerobil na weboch. Asi sa mi páčilo alebo páči niečo publikovať, niečo tvoriť. Potom sa k tomu pridal online marketing (ďakujem Maťo a Atti) a dielo bolo dokonané…

Moje hobby je asi aj mojou vášnou a tým sa stalo Taekwondo, dnes pôsobím ako tréner tohto bojového umenia. Ale aby svet nebol len o taekwonde, milujem hudbu (Metallica, Iron Maiden, Nightwish sú moje topky) od malička som na hudbe vyrastal, otec má predajňu ROXY – som aj veľkým zberateľom zápasových futbalových dresov (áno, mám aj hokejové a dokonca aj hádzanárske). Čiže aj toto je môj koníček.

V podstate sa dá povedať, že ma zaujíma všetko, čo sa týka IT, milujem hudbu a filmy – na to som urobil miniprojekt imdb.sk