Neobmedzené dáááta od O2 su obmedzené

Ahojte, tak som si dnes objednal obmedzeno-neobmedzené dáta od O2 – ktoré samozrejme doteraz ešte nemám aktivované, veď keď niečo pripravujem – nečakaj že to hneď aj bude fungovať… A tom som si ich iba aktivoval a čakám…. stále čakám a budem ešte asi chvíľu čakať …
Kým som teda čakal som si prečítal všetky články na dnešnú neobmedzenú tému a došiel som k jednoduchému záveru. Mám platinový paušál, ktorý stojí 50 eur a kde mám 25 GB dát mesačne, plus mám aktivovaný datahit limit, čo znamená že ak dáta neminiem, presunú sa mi do ďalšieho obdobia – takto si viem nazbierať max 50 GB na mesiac. Plus som mal ešte nejaké kupóny z ponuky nebuď pirát, čo mi prinieslo ďalších 5 GB dát. Takže sme na čísle 55 GB dát mesačne… a teraz, keďže som mal o2 smart paušál kde boli v ponuke 2 prémiové aplikácie a 2 bežné aplikácie (mal som hbo go, tidal ako prémiove, plus facebook a instagram ako bežné aplikácie) ku každej aplikácii som mal ďalších 10 GB dát, čiže si opakujeme matiku, mám 55 GB dát, ďaľších 4x 10GB dát za aplikácie a sme mesačne na 95 GB dát… a teraz FUP O2 pri neobmedzených dátach 100 GB … okaj, idem argumentovať za O2 – ale po minutí dát sa Vám len zníži prenosová rýchlosť a môžete ďalej surfovať. Ok – argument by za normálnych okolností prešiel – ale nebral by som to ako nejakú novinku alebo niečo z čoho by sme mali padať na zadok slušne povedané. Ale ako sa hovorí nehejtujem, iba konštatujem.
Ak chcelo O2 prísť s fakt férovým “neobmedzeno” mali to urobiť asi trošku ináč. FUP 100 GB je málo – úprimne dvojnásobok by už bolo slovo do boja. Môj názor… Ale chápem, že O2 vychádzalo z čísiel, z reálnych prenesení dát a podobne, ale teraz opäť jeden príklad.
Denne urobíte 1x hovor cez FaceTime cca 60 minút a miniete cca 1,1 GB dát. Ak toto urobíte každý deň, máte 33 GB dát fuč. Ešte ste si nepozreli žiadne video, nič na instagrame, žiadny YouTube. Nič, čisto len videohovor. Doba je aká je a ľudia sa chcú vidieť aspoň na diaľku – preto videohovor som uviedol ako príklad. YouTube na mobile pri kvalite 480p zožerie za hodinu pozerania 500 MB a teraz si pekne sadnite a pozrite si so mnou Netflix film, ktorý sa volá “Dáta Netflixu za hodinu” (preboha nehľadajte to na csfd.cz – to bol pokus o vtip) to som si len vymyslel aby som trošku pobavil.
60 minút na Netflixe vám zožerie aj trenky a to doslova. SD kvalita videa cca 1 GB dát, Full HD 3 GB dát, 4K Ultra HD 7 GB dát. Ideme pekne rátať a tak keď si denne pozriete Netflix len v SD, tak mesačne prídete o 30 GB dát. Ale ak si pozriete vo Full HD – tak o 90 GB dát. o 4K Ultra HD sa baviť asi nebudeme, keďže v EU je to teraz nejaké spomalené – ale okaj, počítajte so mnou – denne 1 hodinový film na Netlfixe a po 14 dňoch ste dopozerali – lebo už nemáte dáta podľa FUP 🙂 teda máte – ale s tým si pozriete akurát tak email a webstránky….

Ahojte, teším sa na komentáre….
update:
ani po 24 hodinách sa môj program na telefóne nezmenil – že vraj som sa im tam zasekol ….
tak už mi dnes prišla SMS-ka o 22:51 (16.4.2020) že mám program aktivovaný – v appke mi to ešte nezobrazuje správne, ale časom snáď bude

Scroll to Top