Prokrastinácia

Ahojte, tento článok bude napísaný tým že ho nahovorím do môjho iPhonu a potom neskôr trošku upravím a dám ho von – jednoducho dám ho online. Prokrastinácia je taký bežný problém asi každého z nás pretože reálne sa nikomu nikdy nič nechce dokončiť, urobiť, prerobiť, vylepšiť, zdokonaliť a tak tento bohužiaľ fenomén postihuje čoraz viac ľudí. Stáva sa to samozrejme aj mne ale snažím sa veľa vecí dokončiť tak aby som všetko stíhal v rozumnom čase keďže prišla táto Korona kríza tak som si uvedomil že veľa vecí sa dá dneska naozaj stihnúť tým že som doma a skúsil som si trošku zjednodušiť tento článok tým že ho nahovorím a nebudem ho písať. Je dosť pravdepodobné že si takto uľahčím myšlienky alebo ináč povedané prácu pretože nahovorením napíšem na blog podstatne viac ako keby som sa mal odtrhnúť od roboty a začať to písať, prerábať trikrát po sebe prečítať a podobne. Ok takto v skratke vyzerá môj deň ráno vstávam ako kedy alebo akoby som to tak nazval ako sa mi podarí a prvé čo robím je kontrola emailov a myslím že to je väčšinou najhoršia možná robota alebo najhoršia možná činnosť ktorú robím pretože tých mailov je celkom dosť a reálne netuším ktorému sa budem skôr venovať. Ale prvé čo urobím je že tie emaily vyselektujem čiže vymažem emaily ktoré nepotrebujem alebo sú pre mňa zbytočné to by bola asi moja úloha č. 1 v každom dni takto začínam podstate môj deň.
Potom keď doselektujem maily zapínam si počítač pretože maily selektujem v mobile. Keď si zapnem počítač tak začínam robiť na úlohách ktoré som si väčšinou dal večer predtým a na týchto úlohách počas dňa pracujem. Mám svoj to do list, s ktorým pracujem ktorý má dané veci ktoré musím urobiť a tak sa snažím urobiť 20 až 30 veci z tohto listu aby som vedel že ten môj deň bol naplnený ale nie vždy sa mi to podarí ale vo väčšine prípadov by som povedal že z celého týždňa urobím 4 dni ktoré sú kompletné. Celý týždeň považujem 7 dní moja najbližšia robota alebo terajšia práca je že pracujem na elektronickom obchode cedecko.sk a popritom píšem články alebo ich prerábam n a potom dávam online na niektoré blogy, niektoré weby a snažím sa dodržiavať termíny a počty produktov v shope ktoré som si zadal na začiatku roka 2020 a toto je taká moja Prokrastinácia je že vlastne si nahovorím a článok ktorý potom upravím a zavesím na web.

Najhoršie je, keď Apple nevie po mne diktovať (prepisovať hovorené slovo), lebo mám pocit že asi fakt zle rozprávam. Asi budem robiť podcast. Lebo opravovať po sebe článok je fakt horor.
Ale Apple sa snaží a myslím že keď to budem častejšie používať tak tie články budú lepšie pretože všetko čo mám v hlave nahovorím ono sa to prepíše ja to potom už len upravím a článok je vonku.

Takto dokážem urobiť článok denne s tým, že mi nezaberie toľko času. Uvidíme 🙂