Brandová doména

Čo to vlastne je ta brandová doména? Doména ktorá ma značku – je známa. Pre mňa ja napr. brandová domén ešte z čias internetu cez dial-up Rozbal.to (bol to projekt Slovanetu) – ale ten názov sa mi odvtedy zapáčil. Dodnes doména funguje, ale je presmerovaná na hlavnú stránku ISP providera Slovanet.
Tých brandových domén je dnes na internete naozaj veľa, ja osobne mám dve také domény. Jedna je shop.cd a druhá taekwon.do
Viac brandových domén ktoré mi napadnú z hlavy – prestahujeme.to, youtu.be, linked.in, ta.sk, chernobylwel.com, a kopec iných.

Sú internetové TLD ktoré sa používajú aj ako náhrada domácich koncoviek a to napríklad doména .CR (Costa Rica) v Čechách alebo .LA (Laos) američanmi z Los Angeles…alebo potom nové “slovenské” domény s koncovkou .SR (doména patrí Surinamu)

Dnes není problém urobiť veľa brandových domén, keď máme koncovku .ME (Čierna Hora) – nejaké domény sú určite ešte voľné… bloguje.ME, stavia.ME, buduje.ME, bude.ME, futbal.ME, fotbal.ME (skúste môžno je nejaká voľná)

Mne sa brutálne páči doména chernobylwel.com – ak by niekto chcel je voľná doména bratislavawel.com – ešte by som ju aj vylepšil na bratislavawel.com/e – keď už má byť zábava
A ak je niekto z Bratislavy, môžete zvoliť brandovú doménu pre Bratislavu (.BA – TLD patrí Bosne a Hercegovine)

Poznáte nejaké brandové domény? Ak hej, podeľte sa s nimi do komentára

Scroll to Top